Vína

Rozlévaná bílá vína

Chardonnay – Suché 0,2 l 38 Kč
Traminer – polosuché 0,2 l 38 Kč
Rosé – IGT Rosato Veneto 0,2 l 38 Kč

Rozlévaná červená vína

Merlot – IGT Veneto 0,2 l 38 Kč

Jakostní bílá vína, Vinné sklepy Lechovice

Rulandské bílé, suché 0,75 l 160 Kč
Víno, které svým delším zráním nabývá na kvalitě a dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou. Vyvažuje hutnější úpravy telecího nebo drůbežího masa, měkké sýry s bílou plísní a hustší polévky.
Veltlínské zelené, suché, Vinné sklepy Lechovice 0,75 l 160 Kč
Pomalu a pozdně zrající odrůda se vvyznačuje jemně kořeněnou, ve znojemské oblasti až hořkomandlovou chutí, mírně medovou vůní a typickou nazelenalou barvou. Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům.

Jakostní růžová vína, Vinné sklepy Lechovice

Zweigeltrebe Rosé, Kabinetní, polosuché 0,75 l 220 Kč
Toto víno vyrobené z modrých hroznů odrůdy Zweigeltrebe je ideální pro horké letní dny. Jeho krásné svěží ovocné aroma jahod a malin a lososová barva je podtržena lehkou ovocnou chutí tohoto růžového vína. Víno je vhodné k sýrům, zeleninovým salátům a těstovinám.

Jakostní červená vína, Vinné sklepy Lechovice

Svatovavřinecké, suché 0,75 l 170 Kč
Víno vysoké barevné intenzity a extraktivní chuti. Očekávat můžete tmavě granátovou až nafialovělou barvu, plné víno rybízové až višňové chuti s vyšší kyselinkou. Podáváme k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, rostbífu, kachně nebo huse.
Modrý portugal, suché 0,75 l 170 Kč
Jemná, lahodná až květinová chuť, nízký obsah kyselin i trpkého taninu dělají tuto oblíbenou odrůdu sametově měkkým vínem se sytě červeným až granátovým zbarvením.
Rulandské modré, suché 0,75 l 190 Kč
Víno s cihlově červenou barvou, sametovou chutí a vůní. Chutí připomínající sušené švestky, má vyzrálou komplexní vůni s tóny přezrálých hroznů, hrozinek. V chuti je víno plné, s dlouhým dozníváním všech vjemů. Doporučuje se k pečeným masům.
Cabernet Sauvignon, suché 0,75 l 190 Kč
Velmi pozdně zrající odrůda, vyžaduje záhřevné půdy pro lepší vyzrávání. Jen na takových pak poskytuje víno s rubínově červenou barvou, v chuti připomínající černý rybíz. Můžeme doporučit ke kořeněným jídlům a biftekům.

Přívlastková bílá vína

Ryzlink rýnský, pozdní sběr, polosladké 0,75 l 290 Kč
Produkce Vinných sklepů Lechovice. Rýnský ryzlink bývá právem označován jako „král vín“. Výborné víno s výraznou chutí a vůní. Svěží kyselinka uchovává tomuto vínu skvělou chuť i po delší době zrání. Svým buketem je přirovnáván k vůni lipového květu. Chutná nejlépe k tvrdým sýrům, telecímu masu, rybám i studeným předkrmům.
Chardonnay, pozdní sběr, sladké 0,75 l 290 Kč
Produkce Vinných sklepů Lechovice. Víno zlatavé barvy, harmonické a intenzivní vůně. V chuti očekávejte jablka, hrušky, akát i žluté ovoce. Je vhodné pro delší skladování ve sklepě pro svoji svěží kyselinku. Hodí se pro slavnostní příležitosti, především k polévkám a smetanovým omáčkám.
Sauvignon, pozdní sběr, suché 0,75 l 290 Kč
Produkce Vinařství Vajbar, Rakvice. Vynikající polohy, na kterých jsou vinice založeny, zaručují této odrůdě každoročně vysokou kvalitu. Vyzrálost hroznů se projevila na velice jemných tónech, které dosahují skvělého broskvového aroma. Celkový dojem z vína umocňuje vyváženost kyselinky s příjemným zbytkovým cukrem. Podáváme k sýrům, řízkům, drůbeži, ale i k cukroví.

Přívlastková a ročníková červená vína

Rulandské modré, pozdní sběr, suché
Produkce Vinných sklepů Lechovice, víno s cihlově červenou barvou, sametovou chutí a vůní. V chuti připomínající sušené švestky a výrazné, komplexní vůně s tóny přezrálých hroznů, hrozinek. V chuti je víno plné, s dlouhým dozníváním všech vjemů. Při stolování se doporučuje k červeným masům, zvěřině a pernaté zvěři.
Modrý portugal, pozdní sběr,  suché, Vajbar Rakvice 0,75 l 290 Kč
Produkce Vinařství Vajbar, Rakvice. Víno jemné, lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu, sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením. Doporučujeme především k pečeným masům a pokrmům z hub.
 

Kořeněná vína

Cinzano Extra dry 0,1 l 45 Kč
Cinzano Bianco 0,1 l 45 Kč
Cinzano Rosso 0,1 l 45 Kč
Campari 0,05 l 45 Kč

Šumivá vína

Bohemia demi sec, rosé, brut, 0,7 l 230 Kč
Fragolino – Gineto rosato 0,7 l 210 Kč
Lambrusco bílé, červené 0,2 l 45 Kč
Lambrusco bílé, červené 0,75 l 170 Kč